VENISTONE  nowoczesną interpretacją niesamowitego kamienia BRECCIA

VENISTONE  nowoczesną interpretacją niesamowitego kamienia BRECCIA

Włoska marka SAINT AGOSTINO, zaprezentowała najnowszą kolekcję VENISTONE, która powstała poprzez silną inspirację kultowym kamieniem BRECCIA, pochodzącym z Wenecji. Kolekcja zachowuje klasykę tego szlachetnego kamienia, ale przedstawia ją w nowoczesnej formie.

Czy wyróżniają się produkty marki SAIN’T AGOSTINO – wszystkie ich kolekcje powstają na podstawie systemu +ART, który obejmuje 3 fazy:

1. Inspiration

2. Making

3. Assortment

INSPIRATION – Venistone to kolekcja zaprojektowana z myślą o nowej koncepcji miejsc i środowisk. Zainspirowana biuletynem architektury w znaczeniu geometrii przestrzeni. Grafizm prezentowany jest w postaci owalnych, pojedynczych kształtów – odchodzących od idei perspektywy. Cała ta gra wizualna sugeruje powiązanie z mapowaniem miasta, spojrzeniem z góry, tworzącym płynną, harmonijną, wielopostaciową architekturę.

MAKING –  Kolekcja VENISTONE jest produkowana zgodnie z surowymi parametrami systemu EKO jakości – systemu produktów i procesów, który analizuje cały cykl życia produktu, określając poziom jakości, trwałości, bezpieczeństwa dla środowiska i ludzi. VENISTONE została wyprodukowana w technologii NAT – PLUS. Technologia ta obejmuje dwa różne rodzaje powierzchni w jednym produkcie. Kiedy płytka jest sucha – jej powierzchnia jest gładka i miękka w dotyku, a  kiedy płytka jest mokra, jej powierzchnia staje się bardziej szorstka, antypoślizgowa. Kolekcja wzmocniona jest specjalnym wykończeniem KRY (Krystal). Kryształowe minerały po specjalnym wypolerowaniu, dają efekt przezroczystości i blasku. VENISTONE charakteryzuje się wyjątkową gładkością, równością powierzchni oraz precyzyjną rektyfikacją, co w przypadku dużego formatu jak 120 x 120 cm, powoduje optyczne „zanikanie” fug i odbiór powierzchni jako całości. Żeby jeszcze lepiej odwzorować unikatowość kamienia, płyta powtarza się co 55 sztuka, gdzie w innych fabrykach ta powtarzalność występuje co 10 – 15 sztuk.

3. ASSOSRTMENT – Wartość dodana Ceramica Sain’t Agostino polega (również) na tworzeniu każdej kolekcji jako zestawu rozwiązań dla architektury, z dopasowanymi kolorami, rozmiarami, wzorami i powierzchniami, tak aby ubierać przestrzenie i style w nienaganne techniczne rozwiązania.

VENISTONE obejmuje 7 kolorów – 4 jasne o delikatniejszych odcieniach i 3 ciemniejsze z większą ilością wzoru, niezwykle eleganckie.

Duże formaty VENISTONE sięgają od kwadratu do prostokąta – 120 x 120 cm, 60 x 120 cm, aż po uniwersalny 60 x 60 cm. Kolekcja wzbogacona jest 2 rodzajami mozaiki na siatce.

Rodzaje wykończeń VENISTONE:

– NAT – PLUS ( Natural i antypoślizg w jednym)

– Krystal (specjalne polerowanie, dla bardzo twardej i lśniącej powierzchni jak w krysztale)

– AS 2.0 ( wersja antypoślizgowa, 2cm, do użytku na zewnątrz)

– Rigato ( ryflowana, ozdobna powierzchnia)Inne aktualności

Łódź, ul. Stanisława Wigury 7

PN - PT: 09:00–19:00
SOBOTA: 09:00–15:00

601 355 419