ORIGINI THE NEW SHAPE OF COLOUR – nowa koncepcja włoskiej marki GESSI

ORIGINI THE NEW SHAPE OF COLOUR – nowa koncepcja włoskiej marki GESSI

Zastanówmy się, czym kierujemy się przy wyborze odpowiedniej baterii, jakie aspekty są dla nas ważne. Ponieważ zwykle jesteśmy wzrokowcami, najpierw patrzymy na baterie ze strony wizualnej. Tu następuje pierwsza selekcja, czy taki styl nam odpowiada, czy nie, czy pasuje do naszej łazienki oraz czy zwyczajnie kolekcja baterii nam się podoba. W obecnych czasach mamy do wyboru również bardzo bogatą kolorystykę. Kolejnym krokiem jest aspekt funkcjonalny czy decydujemy się na baterie podtynkowe czy natynkowe, czy baterie mają mieć funkcję termostatu, czy będziemy korzystać z deszczownicy, rodzaju słuchawki w przypadku baterii prysznicowej, wannowej. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest aspekt budżetowy, tzn. prosto mówiąc ile chcemy zapłacić za baterię. I zwykle na tym się kończy.

A gdyby pójść o krok dalej i dopasować baterię jeszcze bardziej do nas ?

Włoska marka GESSI, pionier branży armatury na świecie, opracowała koncepcję w której w ramach jednej kolekcji, możemy dopasować do siebie baterię, która będzie dostosowana nie tylko do naszych potrzeb i będzie nam się podobała wizualnie, ale również będzie odpowiadała naszym przyzwyczajeniom, charakterowi, codzienności. Spójrzmy zatem co to za kolekcja.

Kolekcja ORIGINI marki GESSI to spotkanie koloru, materiału i wykończenia.

ORIGINI to ponowne odkrycie archetypowych form i topowych materiałów. Projektanci zaproponowali, pięć różnych koncepcji baterii łazienkowych w ramach jednej kolekcji ORIGIN, odpowiadających naszym potrzebom, cechom charakteru. W ramach każdej koncepcji występują triady, łączące umiejętnie kolorystykę, materiał i formę.

Funkcjonalność napędza formę, a metal ją definiuje, ale to właśnie mieszanka starannie dobranych kolorowych pigmentów, metali i wykończeń daje początek pięciu koncepcjom, które są inspirującym wyborem dla najbardziej oryginalnych, wymagających wnętrz.

1 koncepcja ORIGINI WARM

Koncepcja stworzona dla ludzi kochających intymność. ORIGINI WARM to monochromatyczna koncepcja, z dominującym ciepłym wydźwiękiem obejmująca wykończenia Matt Cipria, Ciepły Brąz, Ciemny Brąz. Zaprojektowana dla tych, którzy chcą się zregenerować, wypocząć w swojej prywatnej przestrzeni, gdzie kontrast wizualny jest zmniejszony, żeby dać odpocząć zmysłom. Taka łazienka to przytulne, relaksujące otoczenie, w którym „miękkość różu”, jest zaproszeniem do pozostawienia wszystkiego i skupienia się tylko na sobie.

2 koncepcja ORIGINI NEUTRAL

Koncepcja stworzona dla ludzi aktywnych, dla mieszkańców miast będących w ciągłym ruchu. NEUTRAL ORIGIN to metaliczna, achromatyczna koncepcja z mieszanką wykończeń Matowa Szarość, Szczokowany Inox, Nikiel Polerowany. To koncepcja wysoce neutralna i nowoczesna, która pozostawia przestrzeń dla miłośników muzyki czy zapachów, dla tych którzy chcą stworzyć „wesołe wnętrze” poprzez wykorzystanie kolorowych dodatków, ale jednocześnie zapewnia neutralną przestrzeń dla lubiących ciszę i spokój.

3 koncepcja ORIGINI ACCENT

Koncepcja stworzona na odważnych, otwartych osób, które doceniają wartość kontrastu. Triada, w której Błyszcząca Ochre, Czarny Mat i Szczotkowany Mosiądz tworzą metachromatyczny profil. Koncept ten idealnie się nadaje do łazienki z energetyzującym prysznicem, albo do toalety dla gości.

4 koncepcja ORIGINI MATERIC

Koncepcja dla kochających tradycję, twardo stąpających po ziemi, dla których czas nie ma znaczenia. Triada składa się z wykończenia Koral, Polerowany Czarny Metal i Szczotkowana Miedź. Cofamy się do przeszłości, aby stworzyć przestrzeń, w którym relaks jest na porządku dziennym i można uwolnić codzienny stres i emocje, relaksując się. ORIGIN MATERIC wpisze się idealnie w każde pomieszczenie w którym współistnieją inne materiały jak drewno, ceramika, żywica, tworząc z nimi harmonijną atmosferę. To chromatyczny portret tych którzy kochają ciszę i spokój.

5 koncepcja ORIGINI NATURE

Koncepcja dla kochających naturę, utopijnych intelektualistów i miłośników przyrody z całego świata. Połączenie Szczotkowanego Czarnego Metalu, Chromu i Matowej Zieleni wzorowanej na zieleni agawy to triada ORIGIN NATURE. Zieleń nabiera symbolicznego znaczenia, otwiera nas na horyzonty i przenosi naturę do wnętrza naszej łazienki. Projektanci zadbali nie tylko o wrażenia estetyczne, również wrażenia słuchowe są dopieszczone, spokojnie możemy zamknąć oczy i wsłuchiwać się w kojący szum wody.  ORIGIN NATURE to chromatyczny portret tych, którzy regenerują się w kontakcie z naturą.Inne aktualności

Łódź, ul. Stanisława Wigury 7

PN - PT: 09:00–19:00
SOBOTA: 09:00–15:00

601 355 419